Праця і зайнятість

Використання найманої праці – не лише джерело формування бізнесом доданої вартості і задоволення його клієнтів, але і потенційне джерело юридичних проблем. Широковідомими в бізнесових колах стали високі штрафи, які стягуються за порушення трудових прав найманих працівників. Досить часто підставами для притягнення до відповідальності роботодавця є дії, які були ініційовані самими працівниками, але юридично відповідальними за них все одно лишається роботодавець.

Потенційно найбільш конфліктними завжди були і лишаються випадки притягнення працівника до матеріальної відповідальності або звільнення його з ініціативи роботодавця. Не мало юридичних питань виникає і при зміні істотних умов праці (в т.ч. зменшенні розміру оплати праці), оформленні контракту із керівником тощо.

Ринком також напрацьовані альтернативні працевлаштуванню способи використання найманої праці: контрактування фізичних осіб-підприємців або укладення т.зв. договорів цивільно-правового характеру, проте їх використання потребує уважності та юридичної точності.

Юридична фірма «Гринчук та партнери» протягом багатьох років супроводжує наших клієнтів у їхніх питаннях легального використання найманої праці. Ми можемо запропонувати юридичну підтримку у проблемних ситуаціях, що виникли із найманими працівниками, а також попередню перевірку способів використання бізнесом найманої праці та належності її документального оформлення, для усунення підстав для притягнення бізнесу до відповідальності.

Будь ласка, контактуйте із питань юридичного супроводу використання бізнесом найманої праці із партнером п. Людмилою Тищук.