Супровід інвестицій та юридичний аудит

Інвестування, – незалежно від того є це купівля нерухомості чи інших вартісних активів або пряме фінансування у капітал українських компаній, – процес, в якому на інвестора можуть чекати різні пастки. Тому залучення юридичної підтримки до процесу інвестування є розумним рішенням інвестора.

Протягом років Україна не вважалася безпечною точкою призначення інвестицій, що є додатковим підтвердженням необхідності кваліфікованої юридичної підтримки.

Насамперед, інвесторам рекомендується провести ретельну перевірку безпечності інвестування, що, залежно від об’єкту інтересу інвестора, може полягати, наприклад, у перевірці правового титулу нерухомості, історії переходу прав на неї, відсутності прав інших осіб, судових спорів чи виконавчих проваджень тощо. Особливо актуальною перевірка є при купівлі корпоративних прав (юридичної особи). Оскільки новий власник корпоративних прав несе всі економічні ризики «токсичності» придбаної компанії, що може включати борги, кредити, зобов’язання, судові спори, перевірка безпеки такого інвестування є необхідною. В юридичній практиці такі перевірки іменуються Due Diligence (що з англійської мови дослівно перекладається як «належна уважність») і їх проведення на належному фаховому рівні здійснюється правниками Юридичної фірми «Гринчук та партнери».

Окрім Due Diligence важливе значення має структура інвестиційної транзакції та зміст відповідних документів. Оскільки це безпосередньо впливає і на податкові зобов’язання, і на можливість ефективного використання об’єкта інвестицій у бізнес-структурі покупця, а також включає гарантії та запевнення, що можуть відіграти ключову роль в разі виникнення спорів у майбутньому. Юридична фірма «Гринчук та партнери» забезпечує фахову підтримку інвесторів при структуруванні угоди, здійснює опрацювання змісту відповідних документів та супровід укладення відповідних договорів та прийняття необхідних корпоративних рішень.

Будемо раді бачити вас серед інвесторів в західну Україну та клієнтів Юридичної фірми «Гринчук та партнери».

Щодо питань юридичної підтримки інвестицій на Ваші питання відповість керуючий партнер п. Андрій Гринчук.