Корпоративні структурування

В корпоративних структурах як у дзеркалі відображається розвиток бізнесу. Досить часто ця дорога не була легкою і прямою. Тому і корпоративні структури нерідко містять у собі елементи, які втратили свою актуальність, є непотрібними і можуть стати на заваді інвестиційному або кредитному фінансуванню, або є взагалі непридатними для тих цілей, яким зараз покликана слугувати юридично-корпоративна оболонка бізнесу.

В нестабільній юрисдикції як додатковий засіб забезпечення безпеки може розглядатися побудова паралельних структур, між якими розділяються функції операційної діяльності та власності, а також  перенесення корпоративної власності на холдингові компанії з іноземних юрисдикцій.

Негнучкість національного корпоративного законодавства та непередбачуваність судової практики є одним із основних мотивів для партнерів у бізнесі домовлятися у більш передбачуваній юрисдикції із розвинутим корпоративним інструментарієм, в т.ч. акціонерними угодами.

Корпоративне структурування не обов’язково супроводжується виведенням корпоративної власності в іноземні юрисдикції. Набуваючи активи в Україні, домовляючись про ведення бізнесу зі своїми партнерами, не слід нехтувати і тими можливостями, які надає національне законодавство. Це може мати значення не тільки у випадку виникнення корпоративних конфліктів, але і при оподаткуванні, поділі спільно нажитого майна подружжя, спадкуванні тощо.

Юридична фірма «Гринчук та партнери» може провести аналіз існуючих корпоративних структур клієнта, надати рекомендації щодо потреби у використанні іноземних юрисдикцій, представляти клієнта при переговорах щодо входження у спільний бізнес, в т.ч. при погодженні умов акціонерної угоди, надати послуги із структурування бізнесу клієнта з використанням популярних іноземних холдингових юрисдикцій, а також забезпечити перетворення компаній клієнта в менш «зарегульовані» юридичні форми (наприклад, перетворення акціонерних товариств у товариства із обмеженою або додатковою відповідальністю).

Щодо співпраці із вказаних питань Вам радо відповість керуючий партнер п. Андрій Гринчук.